چنگال تیز عقاب‌های عربی با EMP

دوشنبه 20 مرداد 1399 02:54 ب.ظنویسنده : MOSTAFA .

 

طبق اعلام رسانه‌های اوکراینی، عربستانی سعودی در حال توسعه سلاح‌های الکترومغناطیس (EMP) است که به اسلحه مایکروویو نیز مشهور است.. عربستان از تکنولوژی و دانش فنی اوکراین در ساخت این سلاح استفاده می کند. 

طبق گزارش خبرگزاری "پورتال ملی صنعتی" در تاریخ 21 ژانویه، اوکراین برخی از فناوری هایی را که در توسعه سلاح های الکترومغناطیسی کاربرد دارد برای کمک به عربستان سعودی، به آن کشور انتقال داده است. 

بنابر این گزارش، یک مقام دفاعی اوکراینی که نامش فاش نشده است گفته است: دفتر دولتی طراحی یوژنوی فناوری EMP را به شهر علوم و فناوری ملک عبدالعزیز (مدینة الملک عبدالعزیز للعلوم و التقنیة) انتقال داده است.این مقام دولتی همچنین از تحویل اسناد فنی برای یک ژنراتور پالس الکترومغناطیس/EMP توسط شرکت اوکراینی به عربستان سعودی خبرداده است. 

سلاح جدید می تواند با استفاده از امواج نامرئی مایکروویو یا الکترومغناطیس، مدارهای الکتریکی/الکترونیکی و شبکه‌های الکتریکی را از مدار خارج کند و بسوزاند.

تنها یک حمله‌ی EMP علیه یک کشور به وسعت ایران یا اسرائیل، اثرات ویرانگری روی آن دارد. انفجار EMP ممکن است خطر زیادی برای کسانی که در معرض آن قرار دارند نداشته باشد اما انفجار الکترومغناطیس، تلفن‌ها، شبکه‌های برق، شبکه‌های ارتباطی، رایانه‌ها، لپ تاپ‌ها، کارت‌های هوشمند، الکترونیک خودرو، پمپ‌های سوخت، تجهیزات پزشکی، روبات‌های صنعتی و هر آنچه که از  ریزتراشه‌ها یا مدار الکتریکی پیشرفته استفاده می کند را در معرض آسیب‌های بسیار جدی قرار می‌دهد.
ه احتمال زیاد عربستان سعودی به توسعه‌ی مدل اوکراینی که قابلیت اجرا بر روی بمب‌های KAB-500 و  MK-84 را دارند، علاقه‌مند هست.

با توجه به گزارش اولیه دولت ایالات متحده در مورد یک حمله  الکترومغناطیسی، انفجار EMP باعث از دست دادن فوری و همزمان بسیاری از فن آوری‌های متکی بر توان الکتریکی و بردهای مدار کامپیوتر، مانند تلفن‌های همراه و دستگاه‌های GPS در بخش نظامی و غیرنظامی می‌شود.


آخرین ویرایش: دوشنبه 20 مرداد 1399 03:01 ب.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات