جزئیات حملات موشکی رژیم صهیونیستی به پایتخت سوریه

چهارشنبه 7 اسفند 1398 04:02 ب.ظنویسنده : MOSTAFA .

 
حملات موشکی صهیونیست ها ساعت ۲۳:۴۵ به وقت دمشق ( ۰۱:۱۵ به وقت تهران) علیه چند هدف در استان دمشق صورت گرفت.

به گفته این منبع میدانی، جنگنده های رژیم صهیونیستی از مناطق شمالی فلسطین اشغالی و مناطق مرزی در حدفاصل «سوریه، لبنان و جولان اشغالی» حمله موشکی را به سمت پایتخت سوریه انجام دادند.

این منبع میدانی با بیان این که جنگنده های صهیونیست ها بیش از ۱۰ موشک را به سمت چند منطقه در استان دمشق شلیک کردند، گفت: سامانه دفاع هوایی سوریه با شروع حملات به سرعت فعال شد و واکنش نشان داد.

وی افزود: پدافند هوایی ارتش سوریه با موشک های شلیک شده در آسمان فرودگاه بین المللی دمشق و شهرک های حومه، محله های غربی، شهرک «الضمیر» در حومه شمال شرق پایتخت و شهرک های «قدسیا والاسد» نزدیک بزرگراه «دمشق - بیروت» درگیر شد.

خبرها حاکیست، پدافند هوایی ارتش سوریه حداقل ۹ موشک را در آسمان پایتخت  شناسایی و منهدم کرد اما تعدادی موشک های شلیک شده در حومه فرودگاه «الکسوه» در جنوب شهر دمشق و اطراف فرودگاه بین المللی دمشق اصابت کردند.

به گفته برخی از منابع میدانی، در حملات موشکی شب گذشته رژیم صهیونیستی که حدود ۱۰ دقیقه به طول انجامید، پایگاه گروه اول ارتش سوریه در اطراف فرودگاه  الکسوه یک از اهداف مدنظر بود.

براساس اطلاعات به دست آمده، سامانه های ضد هوایی با برد متوسط ارتش سوریه نیز شب گذشته هواپیماها و پهپادهای شناسایی ارتش رژیم صهیونیستی را در محور «جبل الشیخ  و از مناطق مرزی جولان اشغالی تا نزدیکی مرزهای دمشق»  شناسایی کرده و هدف قرار دادند.

آرشیو

همزمان با حملات موشکی رژیم صهیونیستی به پایتخت سوریه، برخی رسانه ها از توقف پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی دمشق خبر دادند اما یک منبع میدانی این خبر را تکذیب و رد کرد.

پیشروی های گسترده نیروهای سوری و مقاومت در استان های حلب و ادلب که خشم صهیونیست ها را برانگیخته یکی از دلایل حملات موشکی شب گذشته به پایتخت سوریه محسوب می شود.

حملات موشکی هفته گذشته (هفدهم بهمن ماه) نیز صورت گرفته بود و به نظر می رسد صهیونیست ها علاوه بر این که مسئولیت دارند به تروریست ها و آنکارا روحیه دهند، ماموریت پیدا کرده‌اند سناریوی آمریکایی ها را در منطقه انجام دهند.

به گزارش مشرق، مقامات رژیم صهیونیستی هفته های گذشته مدعی شده بودند در آینده نزدیک رشته عملیات های ادامه دار را علیه مواضع ایران در خاک سوریه انجام خواهند داد که همان سناریویی است که آمریکایی ها تدارک دیده اند و رژیم های مرتجع منطقه مسئول تامین مالی و صهیونیست ها هم اجرا کننده هستند.


آخرین ویرایش: چهارشنبه 7 اسفند 1398 04:03 ب.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic