سخت ترین آزمون ها برای آذرخش در رزمایش پرچم سرخ 

سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 03:22 ب.ظنویسنده : MOSTAFA .

 

Red_Flag_Logo.jpg

 

nellis-afb-red-flag-13-2-01.jpg

 

برای محصول جدید لاکهید-مارتین در نخستین آزمون جدی خود " رزمایش نبردهوایی پرچم سرخ " چه اتفاقی رخ خواهد داد !!!!

 

 

به اعتقاد ناظران نظامی ، با توجه به حضور گسترده ایالات متحده و شرکت کنندگان خارجی  در رزمایش  " پرچم سرخ" ، این رویداد ، بیش از گذشته ، فناوری  اف-35 را در مواجه با جتهای رزمی  رقیب که به آخرین تسلیحات رزم هوایی مسلح هستند به چالش خواهد کشید .

 

اگر چه  شاخه هوایی سپاه تفنگداران گونه نشست و برخاست عمودی اف-35 را در سال گذشته میلادی به شکل عملی مورد آزمون قرار داد ، رزمایش پرچم سرخ "1-17" برای گونه F-35A نیروی هوایی ارتش ایالات متحده  ، به رویدادی جهت اثبات توانمندی های ادعایی اف-35 تبدیل خواهد شد . سرهنگ دوم ، جرج واتکینز ، فرمانده اسکادران سی و چهارم نیروی هوایی در این زمینه می گوید :

 

" پس از تقریباً دو هفته ، 13 فروند از جتهای اف-35 نیروی هوایی  ، چیزی در حدود 110 سورتی پرواز رزمی را در  پایگاه نیروی هوایی در یوتا " پایگاه هوایی HILL" به ثبت رساندند "

 

Lt__Col__George_Watkins.jpg

 

سرهنگ دوم ، جرج واتکینز ، فرمانده اسکادران سی و چهارم نیروی هوایی

 

واتکینز معتقد است :

" جتهای رزمی حاضر در رزمایش پرچم سرخ  امسال ، نسبت به سال گذشته و از زمانی که  به فرماندهی این اسکادران منصوب شدم ، سرسخت تر ، مصم تر و مسلح به تسلیحات پیشرفته تر شده اند " وی  در رزمایش دو سال گذشته پرچم سرخ ، بعنوان خلبان ارشد جنگنده F-16  حضور داشت .

 

به عقیده واتکینز ، برگزارکنندگان رزمایش ، شرایط را به نسبت سالهای گذشته ، سخت تر کرده اند ، چرا که تعداد جتهای رزمی که بعنوان دشمن در این رزمایش حضور دارند ، بیشتر شده ، سطح مهارت رزمی آنها افزایش پیدا کرده و علاوه برآن ، درصد تهدید سامانه های زمین به هوایی که بعنوان دشمن  در منطقه رزمایش مستقر هستند ، هم بلحاظ کیفی و هم بلحاظ کّمی  بطور کامل دگرگون شده است  .

 

اگر چه تیم آبی در رزمایش پرچم سرخ کاملاً از جتهای رزمی نسل پنجم تشکیل می شود ، اما شمار قابل توجه جتهای نسل چهارم ، مسلح به جنگ افزارهای پیشرفته ( تیم قرمز ) ، یک  چالش جدّی برای  تیم آّبی محسوب می گردد .

 

سرهنگ واتکینز در این زمینه می گوید :

 

" برگزارکنندگان رزمایش تصمیم دارند تا در آن واحد ، 24 فروند جت رزمی نسل چهارم را در برابر  اسکادران اف-35  (تیم آّبی ) وارد عمل کنند واین بلحاظ زمانی ما را بشدت تحت فشار قرار خواهد داد . علاوه براین ، شرایط صحنه نبرد به گونه ای تنظیم شده  که تیم قرمز می تواند سه تا چهار بار خود را تجدید سازمان  دهد و این وضعیت را به مراتب بغرنج تر خواهد نمود "

 

با این وصف ، پیش بینی می شود ، نسبت  انهدام اف-35 به رقبای نسل چهارمی خود ، 15 به 1 باشد ، اما بدلیل اینکه رزمایش پرچم سرخ ، یک نبرد  شبیه سازی شده است ، این رکوردها می بایست با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرند .

 

واتکینز می گوید :

" نیروی هوایی ، به هیچ عنوان  از دست دادن سخت افزار رزمی پیشرفته خود را در نبردهای شبیه سازی شده ، بر نمی تابد و همچنین نیازی  برای ورود به موقعیت های بیش از حد چالش برانگیز نمی بیند ، چرا که ما قصد داریم شرایط را سنجیده ، سپس به عقب رفته  و مجدداً از نو شروع کنیم . در نتیجه ، یک برآورد کلی از تهدیدات پیش رو بدست آمده  و این برای خلبانان رزمی ما بسیار مطلوب خواهد بود "

 

واتکینز اشاره می کند که ، وقتی که اف-35 به توانایی رزمی کامل خود دست یابد ، بسیار کشنده تر از حال حاضر ، می بایست  ارزیابی شود . هم اینک ، اف-35 صرفاً به حمل مهمات در جایگاه های داخلی خود ، محدود شده است ، اما بتدریج و با ساخت گونه BLOCK.3F در سال 2018 ، توانایی حمل مهمات در جایگاه های بیرونی را نیز بدست خواهد آورد .

 

برای بسیاری از خلبانان رزمی ، این رزمایش فرصتی است تا جتهای خود را با نخستین جت رزمی نسل پنجم  مقایسه کنند . بعنوان مثال ، سرهنگ دوم ، چارلز شاک ، بعنوان خلبان جت اف-22 و فرمانده اسکادران بیست و هفتم ، رزمایش پرچم سرخ  که دو سال  پیش برگزار گردید ، تجربه خوبی در همکاری مشترک  و درک متقابل میان F-35B سپاه تفنگداران و رپتورهای نیروی  هوایی  و تقویت  توانایی رزم مشترک محسوب می شد .

 

Lt__Col__Dave_DeAngeles.JPG

 

سرهنگ دوم ، دیو دآنجلس ، خلبان ذخیره  جت F-35A در فرماندهی پایگاه " HILL" نیروی  هوایی

 

 

سرهنگ دوم ، دیو دآنجلس ، خلبان ذخیره  جت F-35A در فرماندهی پایگاه " HILL" نیروی  هوایی می گوید :

" جلسات مشترک میان خلبانان نیروی هوایی و سپاه تفنگداران ، فرصت خوبی است تا هر کدام از دونیرو ، از قابلیتهای منحصر به فرد یکدیگر ، استفاده کافی را ببرند . "

 

وی معتقد است :

" بعنوان مثال وجود همکاری مشترک میان ما و جتهای F/A-18G گراولر ، به ما این توانایی را می دهد تا بتوانیم نخست تهدیدات مختلفی را شناسایی کرده ، سپس در آنها اختلال ایجاد کنیم و در صورت نیاز ، اقدام به انهدام آنها نماییم "

 

در ادامه سرهنگ واتکینز در خصوص چگونگی اجرای عملیات مشترک میان اف-22 و اف-35 در رزمایش پرچم سرخ می گوید :

 

" به شکل خاص ، وظایف تقسیم شده و در این وضعیت ، اف-22 مسئولیت ایجاد برتری هوایی و اف-35 ماموریت انهدام سایتهای موشکی زمین به هوای متخاصم را بر عهده خواهند داشت . پیش از این ، تیم آبی ، هردو ماموریت را بر عهده یکی از این دو گونه گذاشته بود که ، بررسی های بعمل آمده نشان داد که این وضعیت موجب تلفات بیشتر خواهد شد . اما امسال ، تیم قرمز به سه یا چهار گونه پیشرفته از مهمات هوا به هوا مجهز است و در کنار آن ، از نهایت قدرت موجود در رزم سایبری ، سیستم های جنگ الکترونیک ، بهره می برد . در نتیجه ، تصمیم براین شده که در جریان رزمایش ، جتهای اف-22 نخست ماموریت ایجاد برتری هوایی بر فراز منطقه نبرد را بر عهده گیرد و پس از آن ، اف-35 های این نیرو ، با استفاده از مهمات هدایت دقیق ، سرکوب سایتهای دفاع هوایی تیم قرمز را به انجام رساند .

به گفته واتکینز ، اجرای همزمان این دو ماموریت توسط جتهای نسل چهارمی نظیر اف-16 بسیار خطرناک بوده و ریسک پذیری بسیاری را می طلبد .

 

پی نوشت :

 

1- به ضرس قاطع می توان چنین تحلیل کرد که نیروی هوایی ارتش آمریکا ، علیرغم وجود برتری نسبی به رقبای خود ، اهمیت بسیار زیادی به برگزاری رزمایش های مشترک و شبیه سازی محیط نبرد در شرایط واقعی می دهد .

 

2- روی این جمله با دقت بیشتری تمرکز کنید " جلسات مشترک میان خلبانان نیروی هوایی و سپاه تفنگداران ، فرصت خوبی است تا هر کدام از دونیرو ، از قابلیتهای منحصر به فرد یکدیگر ، استفاده کافی را ببرند "

 

3- حالا معنی یک رزمایش واقعی را می شود بیشتر درک کرد !!!!

 

4- این جمله هم برای آن دسته افرادی که هنوز درک درستی از جنگ بعنوان یک دانش آکادمیک و استفاده از تجارب دیگران ندارند ، احتمالاً مفید به فایده خواهد بود :

 

" ، چرا که ما قصد داریم شرایط را سنجیده ، سپس به عقب رفته  و مجدداً از نو شروع کنیم . در نتیجه ، یک برآورد کلی از تهدیدات پیش رو بدست آمده  و این برای خلبانان رزمی ما بسیار مطلوب خواهد بود " "

 


آخرین ویرایش: سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 03:30 ب.ظ

 

 
img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات